Informace o nás

Jelikož vlastníme menší hospodářství,hledali jsme v minulosti plemeno,které by vhodně doplňovalo naše hospodářství především po stránce "hlídací" služby.
Po delším hledání ,jelikož jsme nechtěli běžné plemeno,nás oslovil svými vlastnostmi Moskevský strážní pes.Jako mnoho jiných příznivců tohoto plemene,jak jsme později zjistili,jsme pátrali v okolí,kde bychom se mohli podívat na tyto úžasné psy.
Jelikož jsme ze severní Moravy,vydali jsme se do nedaleké chovatelské stanice,která sice nebyla registrována pod FCI,nicméně zrovna v čase našeho zájmu měli narozené štěňátka a tím bylo naše rozhodnutí zpečetěno......vybrali jsme si fenku BESSIE a po uplynutí nezbytné doby jsme si tuto "nádheru" přivezli domů.Velmi nás mrzí,že z tohoto období máme jen pár fotografií,nicméně Bessie vyrostla v nádhernou psí slečnu,která nám jen přinášela samou radost/na všechny rozkousané boty jsme již zapoměli :-) /
Bessie vzhledem k tomu,že byla odmala s hospodářskými zvířaty na našem hospodářství,tyto přijala za své a není okamžik,kdy by všechny nezkontrolovala jestli jsou v pořádku.Jelikož jsme měli v plánu štěňátka,provedli jsme rtg vyšetření s úžasným výsledkem kdy naše fenka má DKK 0/0,jsme opravdu velmi rádi,že Bessie má klouby v pořádku a po zdravotní stránce je stále ve velmi dobré kondici.
Postupem času jsme nechtěli Bessie nechat samotnou,tak jsme se vypravili do Maďarska pro další štěně,tentokráte psa.Přivezli jsme si nádhernou chlupatou kuličku oficiálním jménem Pandur Jéke Kincse,doma jsme mu začali říkat zkráceně Bady.
Bady byl malý opravdu šílený rošťák,ale pod vedením Bessie se krásně zklidnil a dnes je z něj nádherný mohutný představitel plemene,bohužel osud mu nedopřál úplné zdraví ve formě špatných kyčlí,nicméně zůstává dál právoplatným členem naší smečky i přes svůj handicap,že svou krásu nepředá dalším potomkům,tohle je nám velice líto.
Jsme velmi rádi,že jste navštívili tyto stránky a věříme,že se Vám naši psi budou líbit.

 

Historie projektu

V Březnu 2014 jsme spustili webovou prezentaci - sledujte život našich psů prostřednictvím těchto stránek s námi i v dalším období.